Srdečně zdravím!
Na našem webu najdete všelijaké originální příběhy, kterých je zatím málo, ale postupně budou přibývat. Doufáme, že se Vám to bude líbit.

3# Vítězství znamená víc | Cross Akademy

23. ledna 2015 v 21:52 | Mia Azura |  Cross Akademy
Další kapitola! Jupí! Nějak jsem včera zapomněla psát - promiňte. Ale jsem tu zpátky s dalším dílem originální série Cross Akademy s naší hrdinkou Ainou...
★★★

Aina zamířila na červený terč. Dala si záležet. Opatrně dala ruku v černé rukavici na spouštěcí páku. Ozvalo se zvuk zasvištění. Šíp trefil přímý střed, dokonce se i zabořil do dřeva za ním. Diváci s úžasem zavyli. Uklonila se v děkovacím gestu a dále sledovala, jak si vede ten poslední. Vedl si stejně, jako ti ostatní. Nejvíc jí ale zaujal ten před ní. Držel luk v podivném stylu, nikdy předtím takový styl držení luku neviděla. Jen pokčila rameny a odebrala se zpátky do haly a čekala na hodnocení.

"Dámy a pánové. Postupující byli vybráni a zde stojí." Uslyšela. Vlastně jen uslyšela, měla zavázané oči a v pravé ruce meč. Levou měla svázanou za zády. "Druhá disciplína je šerm. Začněte!" Její protivník zvedl meč, slyšela to. Aina měla meč skloněný, teď jen čekala na svou příležitost. Protivník kolem ní začal kroužit v širokém kruhu. Aina pomalu zvedla meč a otáčela se podle zvuku kroků. Kroky se zrychlovaly, změnily se postupně v běh. Aina toho využila a rychlými kroky se poslepu do obvodu kruhu dostala, takže to vypadalo, jako kdyby dokola spolu vědomky kroužili. Ozvalo se první střetnutí ocele. A pak další. Protivník udělal salto vzad a pokusil se Ainu bodnout do břicha, ta však útok rychle zablokovala a vrazila mu rukojetí meče jako pěstí pod bradu. Protivníka to odrazilo, ale hned se zvedl a pokusil se Aině dát další úder, tentokrát do levého stehna. Ainin i protivníkův meč se střetli uprostřed arény a bojovali o své právoplatné místo na stupnici vítězů. Protivník se jí pokusil kopnout, ale už to nestihl. Aina otočila zápěstím a pak tělem a odrazila meč, který se poté zabodl do země. On samotný spadl na zem. Diváci byli úplně potichu, po pár minutách začali hlasitě jásat a pískat. Nikdo neví, jak to, že to dokázali jako kdyby viděli, ale na tom nesejde - hlavní je, že se pobavili. Aina i protivník se odebrali poslepu podle paměti zpátky - pryč z dohledu jich dvou a z dohledu diváků.

Sundala si pásku z očí a párkrát zamrkala. Viděla rozmazaně a její zrak si ještě nezvykl. U vchodu do haly jako při každé disciplíně čekal Ichiro. Po lukostřelbě jí poplácal na rameni. Pokusil se o to i tentokrát, ale Aina to čekala. Zastavila ho přesně včas. "Teď ne." Usmál se a ona mu úsměv vrátila. Drsně si sundala černé rukavice a pod nimi se odhalila dlaň. A na dlani krvavá rána. "To sis udělala teď?" zeptal se a ustaraně si ránu prohlížel. "Ano. Jak se mě pokusil bodnout do břicha, tak jsem mu ten útok zablokovala mečem. Povedlo se mu nějak ale místo toho bodnout mě do dlaně a seknout." Vysvětlovala. Ichiro vypadal stejně, jako vypadal předtím. Vydechla a s bolestí si nandala rukavici. Ichiro se už ani nepohnul, takže jen odešla do arény, vstříc další diciplíny.

"A je tu poslední disciplína! V této disciplíně je povoleno vše. Proto si dejme pozor a slabším duším doporučujeme odejít." I přes hlasatelův hlas však nikdy z tribuny neodešel a místo toho začali všichni hlasitě jásat a pokřikovat. "Skvělé! Jak vidíme, jste velmi nadšení. Nechť začneme!" Aina nakročila do arény a za jejími zády se zavřela železná brána. Nasucho polkla a položila ruku jemně na sochu kuše. Bylo ticho. Až velmi podezřelé ticho. Najednou uslyšela hlasité zavrzání ocele a za jejími zády se vyřítila postava v zeleným, v ruce luk s napnutou tětivou. Útočník jí svalil na zem a pokusil se jí udusit. Aina ho shodila ze sebe a vyskočila na nohy. Vytáhla kuši a bleskově odjistila pojistku. Dala tam šíp, natáhla tětivu a stiskla páku. Šíp letěl vzduchem a zabodl se protivníkovi rovnou do stehne. Pak padl na zem. Aina se zatvářila celkem ustraraně, pak ale odvrátila pohled a pokračovala ve svém "lovu".

Konec celé slavnosti se blížil a Aina teď stála v zástupu před Daichim Crossem. Zbývalo ještě pár minut a musela se odhalit. Srdce měla až v krku a spánky jí pulzovali. Kolik tak mohla vyřadit protivníků? Nikoho nezabila, jen je zranila a znehybněla. Diváci jásali a pokřikovali, když ale starý Cross zvedl ruku, všichni utichli. Jeho dlouhé bílé vousy mu sahali až skoro k zemi - i přesto, že je měl v spletené do copánku. Zvedl se. Lidi přede mnou začali být nervozní - všimla jsem si klepajících se nohou a tiků.
"Milí studenti, dámy a pánové," začal proslov. "I přesto, že vyšlo mnoho zraněných, jsme dokázali vybrat vítěze," Diváci začali tleskat. Starý muž počkal, až se diváci utiší a dále pokračoval. "Ti budou mít právo zůstat dál ve studiu na Cross Akademy. Stanou se jedni z nejlepších bojovníků v historii. Ostatní odcházejí." Nastalo ticho. Bylo to mrazivé ticho, netrpělivé ticho. Pár lidí na tribunách začínali být netrpěliví a něco si šuškali se svými sousedy. Až teď si Aina všimla, že má Daichi Cross zavřené oči. Pak zvedl svou hůl a namířil jí rovnou na ní. Nejdřív si myslela, že nastal nějaký omyl. Lidi okolo ní se rozestoupili a vytvořili kruh, jehož byla středem. "Vítězem celé slavnosti Daragen se stává Aina, dcera Katsuro a Miyu." Uslyšela. Ty jména neznala. Nebyli to její rodiče. To nemohla být ona! Měla chuť křičet na Crosse, že to nejsou její rodiče. Její rodiče se přeci jmenují Victor a Hannah! Mozek a vědomí jí však zklamalo. Místo toho jako beránek sklonila hlavu a poklekla na levou nohu, ruce za zády. Cross sestoupil ze své tribuny a namířil si to rovnou k ní. "Aino, jsi připravená začít svůj trénink? Jsi připravená vydat ze sebe všechno, i když to nebude jednoduché? Jsi připravená čelit svému osudu, i když není zrovna příjemný?" To poslední se jí nelíbilo. Hodně nelíbilo. Co tím Cross myslel? Měla jedinou možnost, jak to zjistit. "Jistě mistře. Jsem připravená začít svojí pouť za dobrodružstvím. Jsem připravená vydat ze sebe všechno, co v sobě mám. Jsem připravená čelit svému osudu, i když je jiný, než jsem čekala."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama