Srdečně zdravím!
Na našem webu najdete všelijaké originální příběhy, kterých je zatím málo, ale postupně budou přibývat. Doufáme, že se Vám to bude líbit.

2# Slavnost | Cross Akademy

21. ledna 2015 v 15:56 | Mia Azura |  Cross Akademy
Druhý díl! Super, ne? ^.^ Těšili jste se? Dobře, konec keců. Jen se v klidu posaďte, udělejte si případně kafíčko (ale až tak dlouhé to zase není...) a užijte si to!
★★★

Aina byla ani ne první den na akademii a už jí čekala velká výzva. Přesně dnes se konala ona velká chvíle. Jedině dnes má šanci ukázat ostatním, že je stejně dobrá. Konala se totiž Slavnost Daragen a ti, kteří vyhrají, mají tu možnost zůstat a učit se dále. Naopak ti, kteří nedokázali splnit všechny podmínky, buď budou mrtví nebo když přežijí, tak odcházejí naprázdno. Tato slavnost je něco jako olympiáda, jen s jinými disciplínami. Možná to nelze nazývat jako disciplíny, ale čtenář odpustí - nenašla jsem jiné slovo, které by odpovídalo popisu.

Černovláska si přehodila kuši přes rameno. Kvůli svému "studiu" musela Aina bydlet přímo ve škole. Naposledy se ohlédla, aby se ujistila, že na nic nezapomněla a vyrazila na chodbu. Šla rychlým krokem, avšak se nehnala během.

Najednou se zastavila. Došla až k oknu a podívala se ven na zahradu. Zrovna tam Daichi Cross upravoval jeden ze záhonků květin. Zajimavá aktivita. Opatrně přestřihával malé větvičky. Aina prudce zavrtěla hlavou a vrátila se zpět do pochodu. I přesto, že byla nová a sotva první den, znala už akademii jako svoje boty - teda, pouze části, kam jí bylo dovoleno vstoupit, což byla jen malá část. Zbytek byl pro ní záhadou.

Seběhla mramorové schody a ocitla se před dveřmi, které vedli kam si. Zhluboka se nadechla. Pak otevřela dveře a udělala pár opatrných kroků. Hned na čtvrtém kroku jí oslepilo ostré světlo. Instinktivně zavřela oči a až po pár vteřinách váhavě zamrkala, aby si její oči si na světlo zvykly. Ocitla se v jaké si aréně, na tribunách seděli lidé a nadšeně křičeli. Cítila se jako gladiátor, který vstupuje do klece pro lvy.

Někdo jí zatáhl do tmavého místa. Chtěla křičet, ale někdo jí zkušeně zakryl pusu. "Pššt...nebo nás odhalí..." uslyšela známý hlas. Hned se z železného sevřetí vykroutila. "Co to -". "Pššt!" vydal ze sebe Ichiro. Aina byla naštvaná, udržela však svůj vztek a ztišila svůj hlas. "Co to děláš?". "Co by. Dneska musíš vyhrát, jasný?"

"Proč?" nechápala. "Protože pokud nevyhraješ, tak budeš muset odejít." odpověděl jí šeptem. Aina překvapená však ani zdaleka nebyla. "Jistě, to vím."
"Jak to můžeš vědět? Jsi tu nová?"
"Taky že ano - jsem tu nová. Ale nejsem tupá. To se takhle chováš ke všem nováčkům?"
"Ne, jen k tobě." ušklíbl se. Aina dělala, jako kdyby poznámku neslyšela a otočila se. "Ale díky za upozornění." usmála se a odešla do přípravné haly.

Bylo tu snad padesát lidí. Kluci i holky, se zbraněmi i bez nich. Posadila se na lavičku a čekala na svoje kolo. Jako první disciplína byla lukostřelba. Někdo si zavolal její jméno a pak ještě jméno pár lidiček. Všichni se postavili do řady a odešli do tmy. Aina byla jednou z nich.

Šla přes tmavou chodbu a asi přes písek, jak hádala. Někdo přes ní vykřikl. Fajn, v klidu Aino, opakovala si v hlavě. Uslyšela řetězy a železnou bránu, jak se zvedá. Před vstupem do arény dostali všichni masky a značky, to proto, aby nikdo nevěděl, kým byl poražen. Někdo jí na hlavu drsně nasadil masku a na paži jí nalepil nějaký nesmyslný symbol. Pak jí strčil vpřed.


"Vítejte, dámy a pánové na výroční Slavnosti Daragen!" uslyšela hlas, který byl tlumený zdí. "Pro první kolo jsme vybrali něco na přesnost. Nechť slavnost začne!" Uslyšela hlasitý povzdudivý jásot diváků. Někdo do ní strčil a žáci před ní se dali na pochod. Uviděla písčitou plochu a na ní pár terčíků. Nasucho polkla.

Stoupla si do řady a sundala kuši, která jí celou dobu visela na zádech. Sáhla za záda a z toulce vytáhla šíp. Natáhla tětivu, nasadila šíp na místo a odjistila pojistku. Zvedla kuši na úroveň hlavy. Zkusila si jím namířit na nedaleký terč. S tou maskou to šlo obzvláště špatně. A pak už jen čekala, až na ní příjde řada. Uslyšela první zasvištění šípu, který vystřelila osoba na začátku řady. Šíp vylelěl z luku a letěl přímo na terč. A pak se ozvalo další a další. Svištění bylo čím dál tím silnější. Přišla na řadu osoba v černém vedle ní, jak hádala, byl to kluk. Nepospíchal jako ostatní. Rozvážně natáhl tětivu a zamířil, hlavou nakloněná na stranu jako pták. Šíp zasvištěl. Trefil rovnou terč. A teď je řada na ní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama